Indhold

Uofficiel WT, Fussingø den 7. september 2019

Uofficiel workingtest

BegynderklasseTilmeldt: 24
Nr.Fører/EjerRegionHundens navnRaceKønPræmiering
1Christian HolmØstjWindwoods Promise of Freestyle
dk08871/2017
GoldenHej mødt
2Birgitte LarsenMidtjMaxjans Tempo
DK02223/2018
LabH5
3Birgitte Kjær PetersenNordjLilholt's Lab. Kleo
DK06136/2017
LabTBestået
4Jannie FengerØstjNanoq
DK13547/2018
LabHBestået
5Tim RasmussenØstjPartridge Sunny Unik
DK11923/2018
LabTEj Bestået
6Lisa KielØstjDurins Opfindsomme Meagan
DK11034/2017
FlatTEj Bestået
7Linda Stenkilde /
Brian Elkjær
ØstjHegnets Famous By Nelson Mandela
DK07157/2015
FlatH3
8Anja HarrebySydjAmina
DK06626/2016
LabTEj Bestået
9Bent Varming ThomsenSydjFifi Sunshine JoDa
Dk/06211/2018
LabTEj Bestået
10Claus ThyrreØstjTeam Meintert's Soy luna Xabi
DK 19205/2018
LabHBestået
11Ingelise KoedØstjcurly Games Glittertind
Dk16560/2018
CurlyTEj Bestået
12Anne BarklinØstjRosefield Gundog Cindy
DK17168/2015
LabT1
13Henning JespersenØstjLab Showtime Blizzard
DK14114/2018
LabTBestået
14else engelbrecht pedersenØstjjiggers tarka lovely lucky clara
09236/2018
FlatTEj Bestået
15Kurt Naundrup AndersenNordjAlfa
DK09204/2018
LabH2
16Birgitte LarsenMidtjMaxjans Tempo
DK02223/2018
LabHdublet
17Tom PedersenCentrumgoldenmermaid's Aruba Star
dk18742/2015
GoldenTBestået
18Ole MeinertØstjTeam Meinerts Once Zoe
DK19992/2017
LabTBestået
19Sasha WittØstjTeam meinerts once' Lucas
DK19991/2017
LabHEj Bestået
20Corinna MandrupNordjBlackthorn Goliath
LabH4
21Peter SøndergaardMidtjLappiksen Ganton
DK11546/2018
GoldenH Ej Bestået
22Lars KrabbeMidtjVassruggens Dybbøl Mølle Af Niko
DK6533/2019
GoldenH Ej Bestået
23Jens NordentoftØstjNordentoft's Fanni
DK11403/2018
LabT Ej Bestået
24Anders ChristensenNordjAsta
DK18759/2018
LabT Ej Bestået
Åben klasseTilmeldt: 15
Nr.Fører/EjerRegionHundens navnRaceKønPræmiering
25Torsten OlesenCentrumLenes Multi
DK02085/2016
LabTBestået
26Birgit gehmSydjCorbek Hunters Cleopatra
17722/2018
FlatTBestået
27Janne HjorthØstjCurly Cottage Loa
DK18676/2010
CurlyT4
28Peder RiemenschneiderMidtjBatmoors Lowther Dkrideer
DK11460/2017
LabTEj Mødt
29Cathrin LarsenCentrumLab Showtimes Mel Gibson
DK06060/2016
LabH Ej Bestået
30Mette ThomsenNordjAlma
DK08635/2014
LabTBestået
31Merete Meling NielsenNordjWindwoods Western Promise
DK08874/2017
GoldenT Ej Bestået
32Lena Markussen /
Ole Meinert
ØstjTeam Meinerts Violetta Francesca
DK16738/2015
LabT1
33Per Krogsgaard NielsenNordjWindwoods Gentleman of Promise
DK08870/2017
GoldenH5
34Jesper Møller PedersenØstjbrown hunts picasso
dk01686/2016
LabH Ej Bestået
35Fin MikkelsenNordjSisse
LabT3
36Kristian BechØstjNuthatch Dark Night Alva
DK03754/2013
LabTBestået
37Morten MikkelsenNordjBatmoors Premier Fleetwood
DK10534/2018
LabH2
38Morten MoustenNordjHuntingfudges Eya
DK10217/2017
GoldenTBestået
39Per Søndergård /
Jette Søndergård
Nordjgarcia
GoldenHBestået
VinderklasseTilmeldt: 15
Nr.Fører/EjerRegionHundens navnRaceKønPræmiering
40Birgit gehmSydjCorbek Hunters Antonia
Dk 0370/2015
FlatT4
41Anne Mette MørupNordjSpring Swift Rita
DK02099/2015
LabTBestået
42Jens NordentoftØstjHartjaks Ellie
15380/2013
LabT3
43Søren Henrik AndersenCentrumBrownhunts Turner
DK10140/2015
LabHBestået
44Annette AbelNordjAbellabbens Power Princes Tessa
LabT1
45Christian AndersenCentrumMichnos Prima Pirate
DK04143/2016
LabTBestået
46Kim HøierCentrumLochiness mesiac
Dk04817/2015
LabHej Bestået
47Per KejlstrupØstjBrown Hunt's Tony
DK10141/2015
LabHej Bestået
48Jesper ThrueØstjHartjaks Eya
DK15377/2013
LabT5
49Jesper ThrueØstjCoya
DK05126/2018
LabTej Bestået
50Kai ArnesenNordjLundsidens Xavi
NO37918/15
LabHBestået
51Ole MeinertØstjThirsgaards Final Contest
DK06239/2015
LabTEj Bestået
52Bente Møller ThomsenNordjLaika
DK10926/2012
LabTBestået
53Morten MoustenNordjMoukjærs Aiko
DK13975/2013
GoldenH2
54Poul Germann SørensenNordjZARA
DK15336/2016
LabTEj Bestået